Tisk

Digitální tisk a kopírování

Tiskneme na digitálních barevných tiskových a kopírovacích strojích. Optimalizací výroby a logistiky dosahujeme nízkých výrobních nákladů, proto Vám můžeme nabídnout nejnižší ceny při zachování špičkové kvality.

Rychlost

V rychlosti a flexibilitě je digitální tisk nedostižný. I větší objemy tisku je možné realizovat doslova na počkání. Veškeré tisky jsme schopni dodat do 24 hodin.

Kvalita

Zatímco v minulosti byla u některých systémů tisková kvalita spíše úsměvná, dnes musejí i zatvrzelí odpůrci tohoto moderního způsobu tisku přiznat, že v celé řadě zakázek roste ofsetu, jako nejrozšířenější technologii v tisku, nemalá konkurence. Digitální tisk zde totiž již nyní nabízí tisk na široké spektrum materiálů a vysokou tiskovou kvalitu, která je již plně akceptovatelná zákazníkem, spolu s možností tisku již od jednoho kusu.

Nízké náklady

Díky novým technologiím a tonerům se cena tisku drží při zemi. Optimalizací výroby a vyloučením nadbytečné administrativy dosahujeme nejnižších možných cen. Využijte je i Vy ve Váš prospěch.

Personalizace

Právě možnost výtisku jednotlivých stránek s částečně či zcela modifikovaným obsahem je nedostižnou předností. Z výše popsaných důvodů je tudíž naprosto logické, že digitální stroje a tisky se těší stále větší oblibě.

Technické parametry

  • rozlišení 2.400 x 2.400 dpi s 1-bitovou hloubkou barev
  • rastr 150 až 600 lpi (clustered dot), 200 lpi řádkový, stochastický – velmi kvalitní tisk téměř nerozeznatelný od ofsetu
  • jednostranný tisk 64 – 300 g/m2
  • automatický duplexní tisk do 300 g/m2

Digitální technologie je vhodná zejména na…

tisk letáků, vizitek, menších plakátů, brožur, výročních zpráv, navštívenek, malonákladových periodik, publikací, etiket, materiálů pro konference, sborníků, bookletů na CD/DVD nebo diplomových a bakalářských prací.

Ofsetový tisk

I v ofsetovém tisku nabízíme nepřekonatelný poměr výkon/cena. Můžeme Vám nabídnout komplexní tiskové služby za příjemnou cenu. Kombinací digitálního a ofsetového tisku jsme schopni dodat hotové výtisky do 24 hodin.

Do hlavního sortimentu výroby patří: dopisní papíry, samopropisovací formuláře, dopisní obálky, etikety (papírové, samolepící papírové, alu), pohledy, přání, prospekty, katalogy, knihy, kalendáře, obalová technika (papírové obaly – krabice a krabičky).
Mezi běžné zakázky se řadí: tisk letáků, tisk plakátů, tisk hlavičkových papírů a desek s chlopní, tisk časopisů, tisk brožur a katalogů. Jak v malých tak velkých nákladech.

Jak funguje ofsetový tisk?

Ofset je tisk nepřímý, protože z tiskové formy (TF) se nejprve tiskne na pryží potažený válec a z něho teprve na papír. Barva se tedy přenáší dvakrát a předloha na tiskové formě není stranově převrácená. Zároveň umožňuje tisknout jemné detaily i na méně kvalitní papír na rozdíl od knihtisku. To je dáno pryžovým válcem, který je schopen přilnout i na ne zcela hladký povrch.

Princip tisku

Při tisku se tiskové formy nejprve navlhčí a vrstva vlhkosti zůstává na netisknoucích místech. V další fázi je na povrch tiskové desky přiváděna soustavou navalovacích válců stejnoměrná vrstva tiskové barvy, která se uchytí na tisknoucích místech. Barva z tiskové desky se pak přenáší tlakem nejprve na přenosný (ofsetový) válec a z něho dále na potiskovaný materiál. Nepřímý přenos barvy přes přenosný válec umožňuje potiskovat různé druhy podkladů.

Papír a formáty

(standardní rozměry od B5 do SRA3, nestandardní rozměry od 182×182 mm do 320×488 mm)
Gramáž: 80 – 300 g/m2, mat, lesk
Tisk v barevnosti odpovídající standardu ISO Coated na média formátů A4, A3, A3+ a A3++
Standardně tiskneme na matný hlazený papír v gramážích 80 – 300 g/m2. Na požádání je možné tisknout také na ofsetový papír, výsledek je pak srovnatelný s ofsetovým tiskem (rozdíl pozná jen zkušený odborník).
Pro prestižní tisk jsou k dispozici oboustranně natírané glossy papíry (lesklá křída) s možností potisku v gramážích 130 – 300 g/m2.